Lexicon Tercüme > Blog > Genel > Acta Orthopaedica et Traumatologica Turcica
  • lexicon
  • Yorum yapılmamış
Acta Orthopaedica et Traumatologica Turcica

Acta Orthopaedica et Traumatologica Turcica

1960′ lı yılların başından beri yayın hayatında olan Acta Orthopaedica et Traumatologica Turcica kendi alanında Dünya’nın en saygın ve önemli bilimsel yayınlarından birisidir. Acta Orthopaedica et Traumatologica Turcica (AOTT), bağımsız, tarafsız ve çift kör hakemli ilkelere uygun olarak yayınlanan uluslararası, bilimsel, açık erişimli bir dergidir. Dergi, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği ile Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği’nin resmi yayın organıdır. Ocak, Mart, Mayıs, Temmuz, Eylül ve Kasım aylarında iki ayda bir yayınlanır. Derginin yayın dili İngilizcedir.

KAPSAM

Derginin amacı ortopedi, travmatoloji ve ilgili disiplinlerde en yüksek bilimsel ve klinik değere sahip özgün çalışmaları yayınlamaktır. Derginin kapsamı, ortopedi ve travmatoloji ile ilgili tanı, tedavi ve önleme yöntemlerini içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Acta Orthopaedica et Traumatologica Turcica klinik ve temel araştırma makaleleri, olgu sunumları, kişisel klinik ve teknik notlar, sistematik incelemeler ve meta analizler ve Editör’e mektuplar yayınlamaktadır. Bilimsel toplantıların bildirileri de yayınlanmak üzere değerlendirilir.

HEDEF KİTLE

Derginin hedef kitlesi, ortopedi ve travmatoloji alanında ilgilenen veya çalışan sağlık uzmanları, doktorlar ve araştırmacıları ve ilgili disiplinleri içermektedir.

YAZARLARA BİLGİ

Özgünlük, yüksek bilimsel kalite ve atıf potansiyeli, bir makalenin yayına kabulü için en önemli kriterlerdir. Değerlendirme için gönderilen yazılar daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olmalıdır. Tüm yazılar www.aott.org.tr adresinden erişilebilen online başvuru sistemi üzerinden gönderilmelidir. Dergi yönergeleri, teknik bilgiler ve gerekli formlar derginin web sayfasında bulunabilir.

Derginin yer aldığı indeksler

Acta Orthopaedica et Traumatologica Turcica şu anda Web of Science-Science Atıf Dizini altında, PubMed / Medline, PubMed Central, Scopus, DOAJ, Index Copernicus ve TUBITAK ULAKBIM TR Endeksinde endekslenmektedir.

2020 yılında Sci Expanded kapsamında ki diğer Türk Tıp Dergilerini merak ediyorsanız bu yazımızda ilginizi çekebilir. 2020 yılında Sci Expanded kapsamında ki Türk Tıp Dergileri

 

 

Anahtar Kelimeler: acta orthopaedica et traumatologica turcica impact factor, acta orthopaedica et traumatologica turcica index, acta orthopaedica et traumatologica turcica sci, acta orthopaedica et traumatologica turcica abbreviation, acta orthopaedica et traumatologica turcica editorial board, acta orthopaedica et traumatologica turcica copyright, acta orthopaedica et traumatologica turcica impact, acta orthopaedica et traumatologica turcica indexing, acta orthopaedica et traumatologica turcica editorial manager, acta orthopaedica et traumatologica turcica author guidelines

Yazar: lexicon

Bir cevap yazın